Trwają zapisy na warsztaty programowania - luty / marzec 2019 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Top 10 osobistości IT. Część 1.

Top 10 osobistości IT. Część 1.

Sieć i dostępność do komputerów to już prawo każdego człowieka. Jeszcze 2-3 dekady temu luksus, obecnie elementarna potrzeba każdego, kto chce w pełni korzystać z możliwości dzisiejszego świata. Korzystamy, ale nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele osób musiało tworzyć innowacyjne rozwiązania, które razem tworzą to, co dziś znamy jako branżę cyfrową. Tą dostępną dla każdego. Dlatego przedstawiamy top 10 osób (lub zespołów), które na zawsze zmieniły nasz świat w wymiarze IT.

Bill Gates

Tego Pana nie trzeba przedstawiać praktycznie nikomu. Jednej z najbogatszych ludzi na ziemi, ale i filantrop oraz wizjoner. Założyciel olbrzymiej korporacji Microsoft, gdzie między innymi powstał najpopularniejszy system operacyjny – Windows. Przez niektórych posądzany o skłonności do prób zmonopolizowania rynku IT. Nie da się jednak ukryć, że jest to człowiek mający jeden z największych wpływów na rozwój i wizerunek branży w XX i XXI wieku.

Bob Kahn i Vint Cerf

Założyciele protokołu TCP/IP, dzięki któremu powstała możliwość połączenia wielu komputerów w jedną sieć. Ponadto Vint Cerf to także nagradzany działacz w wielu innych projektach, gdzie między innymi współuczestniczył w założeniu pierwszego serwisu e-mail zintegrowanego z siecią.

Chad Hurley, Steve Chen, Jawed Karim

Uważani za założycieli pierwszego darmowego serwisu umożliwiającego oglądanie, jak i przesyłanie własnych materiałów filmowych. Serwis działający od 2005 roku jest uważany za jeden z najważniejszych w kreowaniu dzisiejszej, ogólnie dostępnej sieci internetowej w kategorii wyznaczania trendów i komunikacji.

Larry Page i Sergey Brin

Założyciele jednej z najpopularniejszych wyszukiwarek Google, która obecnie zatrudnia ponad 20 tys. pracowników na całym świecie. Zaczynali od małej 2-osobowej firmy po to, by stać się jednymi z najbogatszych ludzi świata.

Mark Zuckerberg

W ostatnim czasie jest to Pan, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Założyciel najbardziej znanego na świecie portalu społecznościowego Facebook, który wyznaczył nową erę w użytkowaniu Internetu i dzieleniu się w nim własnym życiem.

I tak oto zamknęliśmy pierwszą część listy osób, bez których branża IT nie wyglądałaby tak, jaką ją znamy. Kolejność nazwisk jest zupełnie przypadkowa, ciężko wśród nich wybrać te które miały większy, które mniejszy wpływ. Za tydzień pozostała piątka.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *