Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr 20/21 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Nauka programowania online dla dzieci. Czy warto?

Nauka programowania online dla dzieci. Czy warto?

Nauka programowania online.

Nasz świat jest w momencie wielkiej migracji. Migracji, na którą czekaliśmy już od przynajmniej dwóch dekad, a która potrzebowała odpowiedniego momentu, żeby się rozpocząć. Sytuacja z początku 2020 roku wskazała nowy kierunek codziennego funkcjonowania. Wszystkie dziedziny życia zaczęły przenosić się do sieci. Nagle okazało się, że większość pracy na stanowiskach biurowych, marketingowych czy sprzedażowych można wykonywać zdalnie – online. Coraz więksi futuro sceptycy zaczynają przekonywać się do zakupów przez Internet, załatwiania spraw przez e-urzędy i możliwości komunikacji poprzez technologiczne innowacje.

Eksperci mówią głośno o tym, że trend przenoszenia się do Internetu od przynajmniej dwóch dekad i obecny jego gwałtowny skok podyktowany sytuacją na świecie zdają się pozostać z nami już na zawsze. A co to oznacza? Ano tyle, że musi wyjść naprzeciw przyszłości.

Nauka programowania dla dzieci to jeden z kluczowych kierunków rozwoju najmłodszego pokolenia. Czy może być coś bardziej naturalnego niż przeniesienie jej do sieci? Nie. I dlatego od teraz stawiamy także na takie rozwiązanie.

Dla kogo nauka programowania online dla dzieci i młodzieży?

Do tej pory stopniowo wprowadzaliśmy nowe możliwości, w tym naukę kodowania na żywo przez Internet. Okazuje się, że jest to coraz bardziej poszukiwana forma edukacji, która doskonale pasuje do obecnego trybu życia. Korzystając z niej, zyskujemy:

Czas.

Jedno z dóbr, którego mamy coraz mniej. Dzisiejszy tryb życia to tak naprawdę pogoń za uciekającymi momentami. Każda chwila, kiedy można po prostu zająć się sobą i swoim rozwojem zaczyna być na wagę złota. Stawiając na kurs programowania dla dzieci przez Internet, zdecydowanie można zaoszczędzić dużo czasu, zarówno tego młodego słuchacza, jak i jego opiekunów niwelując problem dojazdu na zajęcia stacjonarne.

Jest to świetne, a czasami jedyne rozwiązanie dla dzieci z mniejszych miejscowości, dla których niemożliwy jest regularny dojazd na zajęcia w mieście oddalonym o kilkanaście, czy kilkadziesiąt kilometrów.

Dostępność.

Kodowanie dla dzieci online, dostępne w formie kursów na żywo poprzez sieć zwalnia z obowiązku bycia w danej chwili w danym miejscu. Nasi słuchacze mogą podróżować z rodzicami, wyjeżdżać na wycieczki, korzystać z różnych możliwości, a jednocześnie wystarczy im laptop podłączony do Internetu, aby w każdej chwili móc skorzystać z zajęć.

Ułatwienie.

Niejednokrotnie zdarza się, że jakaś sytuacja sprawia, że dziecko nie może wziąć udziału w zajęciach. Tyczy się to głównie tych najczęściej chorujących, a także takich, które nie mają możliwości ustalenia stałego planu dnia. Możliwość nauki z domu często sprawia, iż nie ma problemu z obecnością na zajęciach pomimo chwilowych problemów.

Jak wypada nauka kodowania online dla dzieci i młodzieży na tle zajęć stacjonarnych?

Efektywność.

Zarówno młodzi ludzie, jak i ich rodzice zaczęli doceniać jak efektywna może być nauka, bez wychodzenia z domu. Jako specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w edukacji młodych ludzi, zaprojektowaliśmy kursy, które korzystają z naszego dotychczasowego, autorskiego programu nauczania, a jednocześnie mają zmiany pozwalające na nauczanie online.

Kursy na żywo na najlepszych platformach.

Korzystamy z oferty najlepszych możliwość platform e-learningowych, jakie są dostępne. Prowadzimy kursy na żywo, podczas których każdy uczeń może być tak samo aktywny i udzielać się w czasie lekcji jak podczas standardowych zajęć. Podczas lekcji można swobodnie załamywać z prowadzącym i resztą grupy, jak i dzielić się problemami oraz projektami wykonywanymi w czasie trwania nauki.

Praca w zespole.

Idealnej wielkości grupy słuchaczy pozwalają na prowadzenie praktycznych warsztatów, podczas których młodzi uczniowie siadać przed komputerem we własnym domu, mogą brać udział w grupowych projektach. Uczenie się w grupie rówieśników zainteresowanych tym samym tematem to wyjątkowo potrzebne w przyszłej pracy programistycznej doświadczenie.

Samodzielność.

Pomimo wielu cech upodabniających zajęcia kodowania online dla dzieci do kursów programowania prowadzonych w systemie semestralnym sam fakt pracy z domu przed komputerem sprawia, że te aktywne i ambitne dzieci, stają się jeszcze bardziej chętnie do poszerzania horyzontów na własną rękę. Z kolei te mniej przebojowe uczą się samodzielności i poczucia tego, że można być świetnym specjalistą, jeżeli tylko się chce tego dokonać.

Zapraszamy już teraz do zapisów na nasze warsztaty programowania online dla dzieci i młodzieży, znajdujących się >>>>TUTAJ<<<<


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *