Trwają zapisy na kursy on-line - semestr 23/24 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Najlepsze darmowe oprogramowanie do montażu filmów na YouTube.

Najlepsze darmowe oprogramowanie do montażu filmów na YouTube.

Na platformę YouTube trafia co minutę 500 godzin filmów. Popularność YouTube jest ogromna i dawno już minęły czasy, kiedy był on stroną do oglądania teledysków i zapowiedzi filmowych. Umieszczanie filmów na YouTube, to nowy wymiar telewizji dla najmłodszych dzieciaków. Coraz chętniej oglądają one YouTubowych influencerów, osoby nagrywające własne filmy i programy. Na dodatek olbrzymia większość obecnych dzieci i nastolatków na pytanie o to, kim chcą zostać, odpowiadają że Youtuberami. Czy jest to coś, na co powinniśmy im pozwolić już teraz? Czy 11-13 letnie dzieci powinny móc kręcić i wstawiać własne filmy na YouTube?

Okazuje się, że jeżeli właściwie zadbamy o bezpieczeństwo naszej pociechy w sieci, będziemy nadzorować to, co robi i w razie czego będziemy mogli zakończyć dalsze udostępnianie kolejnych materiałów, tworzenie filmów na YouTube jest ciekawą opcją na popołudnia. Na dodatek możemy sami zadbać o oto, aby dziecko mogło cieszyć się pochwałami i fanami oglądającymi jego kanał. Żeby mogło to osiągnąć, jedną z podstawowych kwestii jest to, aby filmy były miłe dla oka. Co to znaczy? Na pierwszy plan wysuwa się tu możliwość tworzenia odpowiedniej jakości filmów i ich montażu. Jeżeli chodzi o jakość, coraz więcej telefonów radzi sobie bardzo dobrze z nagrywaniem dobrej jakości wideo. Jeżeli chodzi o montaż, jest możliwość ciekawego ich zmontowania przez samo dziecko w bezpłatnych programach, trzeba tylko je poznać.

Dlaczego kurs montażu filmowego w HitFilm?

Na naszych zajęciach z montażu filmowego używamy bezpłatnego programu o nazwie HitFilm. Jest to darmowa alternatywa dla profesjonalnych programów montujących takich, jak na przykład Adobe Premiere. Posiada wiele analogicznych funkcji i możliwości, dlatego nauka montażu filmowego w HitFilm może być bardzo dobrym wprowadzeniem do przyszłego, profesjonalnego montażu i obróbki filmów wideo. Jest to przyjazne dla użytkownika oprogramowanie do edycji wideo, które zapewnia wszystkie narzędzia potrzebne do robienia filmów od amatora do profesjonalisty. HitFilm jest idealny zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych Youtuberów, zapewniając dostęp do najlepszych narzędzi, a także możliwości własnych ustawień i efektów wizualnych, w dużej mierze ograniczonych tylko wyobraźnią. HitFilm nie ogranicza także opcji eksportu filmów do jakiejś maksymalnej wielkości czy jakości, jak ma to miejsce w innych, darmowych aplikacjach.

Dla początkującego YouTubera podróż w świat montażu z HitFilm może zacząć się bardzo szybko. Zanim pozna wszystkie profesjonalne funkcje programu, może już tworzyć przy pomocy gotowych rozwiązań. Samych gotowych i dostępnych dla darmowych użytkowników efektów jest ponad 400. Ponadto można bezproblemowo i intuicyjnie przycinać materiał, tworzyć płynne przejścia, dodawać do filmów obrazy, czy napisy (np. guziki subscribe). Wszystko w pełni profesjonalny sposób bez ograniczeń, jakie często dają darmowe lub webowe aplikacje.

Montaż filmów na YouTube w HitFilm – czy program jest łatwy do nauczenia?

HitFilm to świetne oprogramowanie do edycji wideo dla Youtuberów, którzy dopiero zaczynają, ale i profesjonalistów. Posiada intuicyjny i dobrze skomponowany interfejs. Ponadto na dedykowanym kanale na YouTube pojawia się mnóstwo samouczków i tipów, które sprawią, że kanał młodego YouTubera będzie się zdecydowanie wyróżniał na tle innych. Zajęcia w naszej szkole uczące dzieci i młodzież tworzenia i edycji wideo w HitFilm skupiają się na przekazaniu wartościowych treści, a nawet koncepcji twórczych w taki sposób, by dzieciaki już od pierwszych zajęć zaczęły montować krótkie filmy w ramach ćwiczeń. Dzięki temu od ręki widzą, co mogą osiągnąć.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *