Trwają zapisy na kursy programowania stacjonarne oraz on-line - semestr 22/23 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Jaki kurs programowania dla dziecka lub nastolatka?

Jaki kurs programowania dla dziecka lub nastolatka?

Dlaczego programowanie jest najlepszym wyborem?

Słowo „programowanie” niejednokrotnie wywołuje konfuzje wśród dorosłych, gdy łączy się je z tematem zajęć dodatkowych dla dzieci. Tymczasem programowanie jest… dziecinnie proste, tylko trzeba do niego odpowiednio podejść, jak i pokierować dziecko lub nastolatka w odpowiedni sposób. Nasze kursy programowania to materiał, który pozwala na rozwój nie tylko umiejętności koderskich, ale też wspiera inne aspekty, takie jak:

– kreatywność,

– nauka stawiania czoła problemom i szukania rozwiązań,

– myślenie perspektywiczne,

– cierpliwość i ambitne podejście do nauki,

– wiara w siebie i swoje możliwości,

… oraz wiele innych, które wpływają na całościowy rozwój młodych ludzi.

Jak uczyć dziecko programowania?

To pytanie zadaliśmy sobie, tworząc naszą szkołę. Kursy kodowania zarówno dla dzieci, jak i nastolatków w Zaprogramowani.com zostały dopasowane dla dzieci i młodzieży, biorąc pod uwagę ich umiejętności i wiek. Organizując takie zajęcia, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, w jakim wieku dziecko jest w stanie przyswoić konkretne informacje, jak i to, który z języków pozwoli im na realizację swoich pasji. To samo powinien brać pod uwagę rodzic, wybierając ten najlepszy dla swojego dziecka.

Kursy programowania dla dzieci i młodzieży w Zaprogramowani.com

Java

Jest to język programowania, który od wielu lat znajduje się na podium najczęściej poszukiwanych umiejętności programistycznych. Jako profesjonalny język pozwala tworzyć gry, aplikacje mobilne, elementy stron internetowych, a nawet programować sztuczną inteligencję. Język należący do grupy języków obiektowych, o średnim stopniu skomplikowania.

Kurs Java jest polecany dla starszych dzieci, w wieku od 14 lat, które chcą poznać jeden z najbardziej znanych języków i rozwijać się w tym kierunku w przyszłości.

Greenfoot

Greenfoot to zestaw bibliotek języka programowania Java, pozwalający na tworzenie gier. Daje on możliwości nauczenia się podstaw języka Java, poprzez pisanie własnej gry. Jest to świetny start dla młodszych dzieci, które chcą programować w profesjonalnym języku, ale sam język Java, może być dla nich jeszcze zbyt skomplikowany.

Kurs tworzenia gier w Greenfoot polecamy dzieciom w wieku 10+ lat.

C++

Jeden z najpopularniejszych i podstawowych języków programowania. C++ to olbrzymie zasoby, a także idealne fundamenty do programistycznej pracy i rozwoju w przyszłości. Kurs przeznaczony dla nastolatków, którzy chcą całkowicie zanurzyć się w programowanie. Sam C++ to dosyć skomplikowany język programowania, który wynagradza czas poświęcony na jego naukę niesamowitymi rezultatami, projektami i możliwościami. Nauka C++ to w przyszłości tysiące ofert pracy, które czekają na kolejne pokolenie programistów.

Kurs C++ polecamy nastolatkom w wieku 14+.

C#

Profesjonalny język programowania C# to nauka kodowania w języku wysokiego poziomu, a więc takiego, który w dużej mierze przypomina język ludzki. C# daje możliwości tworzenia struktur sieciowych, programowania sztucznej inteligencji, tworzenia programów raportujących i księgowych dla niemal każdej firmy. Nie można też zapomnieć, że jest to jeden z ulubionych języków w branży gier. Jest to język dosyć zaawansowany, przez co kurs C# jest dedykowany starszym uczniom.

Proponujemy go jako wybór dla nastolatków w wieku 14+.

Unity 3D

Silnik służący projektowaniu gier 3D na poziomie profesjonalnym, bardzo mocno wspierający język programowania C#. Kurs Unity 3D pozwala na tworzenie własnych gier, przy jednoczesnym poznawaniu podstaw profesjonalnych języków kodowania. Dzięki temu rozwiązaniu młody słuchacz zrozumie tajniki game developingu, będzie rozwijał kreatywność, a także zdobędzie umiejętności do przyszłej, łatwiejszej nauki innych, ciekawych możliwości programistycznych.

Kurs Unity 3D polecamy starszym dzieciom od 14 roku życia.

MySQL

Kurs dla ambitnych, młodych osób, które myślą o jednym z najważniejszych kierunków w branży programistycznej, jakim jest tworzenie i obsługa baz danych. MySQL to język ponadczasowy, stworzony 50 lat temu i na bieżąco dopasowywany do standardów. Jako że dane to przyszłość, jest on wyjątkowo często wybierany przez programistów, jako bezpieczna lub przyszłościowa alternatywa dla posiadanych do tej pory koderskich umiejętności.

Kur MySQL to zajęcia proponowane dla młodzieży w wieku 12+.

Python

Uniwersalny i dosyć łatwy w nauce profesjonalny język programowania. Programiści Python, to bardzo często osoby zajmujące się programowaniem AI, a także wspierające przedsięwzięcia w gałęziach takich jak big data, cyberbezpieczeństwo a czasami nawet twórców gier. Pomimo olbrzymiego wachlarza zastosowań, jest to jeden z języków polecanych na start przygody z programowaniem. Jego składnia jest prosta, a programista może skupić się na tworzeniu, zamiast sprawdzaniu poprawności.

Kurs języka Python rekomendujemy dla dzieci od 12 roku życia.

Strony WWW

Kurs tworzenia stron internetowych i aplikacji webowych, z wykorzystaniem najpopularniejszych do tego języków, takich jak HTML, CSS czy JavaScript. Kurs pozwala zdobyć umiejętności twórcy witryn na profesjonalnym poziomie, jak i może stać się inspiracją do dalszego rozwoju programistycznego hobby. Polecany dzieciom i nastolatkom, którzy wahają się przed wyborem konkretnego kursu z naszej oferty, chcą nie tylko pisać czysty kod, ale też wysoko cenią kreację wizualną. To także dobry start dla tych, dla których tworzenie stron jest pomysłem na opłacalną pracę lub hobby w przyszłości.

Kurs rekomendowany dla dzieci w wieku od 10 lat.

Angular

Nauka tworzenia przyciągających wzrok i niezwykle funkcjonalnych dynamicznych aplikacji webowych. Korzystają z niego tacy giganci jak Google (który jest też jego twórcą), Apple, czy Microsoft. Napisano w nim także strony UPS, McDonald, Adobe i wiele, wiele innych. Stosowany tam, gdzie liczy się wygoda, przyciągający wzrok wygląd, intuicyjny interfejs i działanie na różnych platformach.

Kurs Angular polecamy nastolatkom 14+.

Gimp

Nauka tworzenia grafik komputerowych w Gimpie. Podczas kursu słuchacze uczą się w praktyce jak robić realistyczne fotomontaże, retuszować uszkodzone zdęcia czy dodawać własne elementy do gotowych zdjęć i grafik. Poznają też zagadnienia dotyczące kolorów, projektowania i reklamy wizualnej. Nauka w darmowym programie, który ma niemalże 100% przełożenie na najpopularniejsze programy używane w branży graficznej, takie jak Photoshop czy Adobe Illustrator.

Kurs Gimpa polecamy dzieciom w wieku od 10 lat.

YouTube

Kurs dla młodych twórców filmów, planujących prowadzić videobloga, kanał w serwisie Youtube poświęconym grze, czy po prostu nagrywać i montować ciekawe filmy. Podczas kursu słuchacze uczą się montażu kilku materiałów w całość, nakładania do nich efektów specjalnych, animacji, napisów i wszystkich innych rzeczy, które umożliwiają im tworzenie ciekawego materiału lub pamiątki.

Kurs YouTube rekomendujemy słuchaczom w wieku od 13 lat.

Elektronika

Bardziej techniczne podjęcie do cyfryzacji świata. Kurs elektroniki wprowadza słuchaczy w świat fizycznej budowy komponentów, które mogą stać się częścią komputera, robota, drona, czy wielu innych nowoczesnych urządzeń. Uczestnicy poznają podstawowe zagadnienia dotyczące elektryki i elektroniki, a także zagłębią się świat Arduino, czyli systemu mającego na celu tworzenia systemów wbudowanych inteligentnych urządzeń.

Kurs elektroniki polecamy dzieciom powyżej 13 roku życia.

Jaki kurs programowania dla dziecka lub nastolatka?

Powyższy tekst powinien przybliżyć choć trochę ideę programowania oraz nauki na poszczególnych kursach. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *