Trwają zapisy na warsztaty programowania - luty / marzec 2019 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Granie czy tworzenie gier komputerowych?

Granie czy tworzenie gier komputerowych?

Granie czy tworzenie gier komputerowych?

Granie w gry komputerowe to hobby, które dosięga już drugiego pokolenia. Gry wideo są XXI wiecznym rodzajem rozrywki, angażują zarówno intelektualnie, jak i pozwalają na ćwiczenie czasu reakcji, koordynacji i wielu innych cech, które kiedyś pojawiały się podczas tradycyjnych aktywności sportowych.

E-sport, czyli?

Tak jak jedni mają swoich sportowych idoli, tak dzisiejsze dzieciaki i młodzież rumieńcami na twarzy ogląda streamy (relacje video) e-sportowych gwiazd. Turnieje e-sportowe odbywają się już od lat, a nagrody pieniężne są olbrzymie. Z tego powodu wielu młodych entuzjastów gier, chciałoby kiedyś stanąć w szranki z innymi, na wysokim poziomie. Ale tak jak w każdej konkurencji e-sport to nie jest po prostu zabawa. To profesjonalne podejście, lata treningów, rozkładanie gry na czynniki pierwsze, aby w pełni zrozumieć rządzącą nimi mechanikę. I teraz pojawia się pytanie. Czy rzeczywiście chcemy być osobą, która poświęciła lata na to, by niekoniecznie osiągnąć spektakularny sukces? A może chcemy być częścią zespołu, która kreuje nowe możliwości?

Kreatywność pomysłem.

Znacie to uczucie, kiedy grając w grę na komputerze czy konsoli zdecydowanie coś nam nie pasuje. Pojawia się element, który według nas powinien zupełnie inaczej działać czy wyglądać? Zdecydowanie rozgrywkę psuje nam zadanie czy tło, które według naszego zamysłu całkowicie odstaje od gry? Jeżeli nachodzą Was takie myśli podczas grania, to może oznaczać, że świetnie sprawdzicie się nie jako gracz, ale jako twórca.

Programowanie – tworzenie zasad.

Grając w coraz popularniejsze ostatnio gry planszowe można zawsze zmienić nieco to, co nam nie pasuje. Mamy możliwość zagrać naginając zasady lub dostosowując je do pewnych założeń, których nie przewidzieli autorzy. Z grami wideo nie jest tak łatwo. Niestety są one napisane w taki sposób, że założenia autora, które nam nie odpowiada, albo psuje zabawę, to najczęściej przeszkoda nie do przejścia. Jak można sobie z tym poradzić?

A może nie radźmy sobie z powstałymi już założeniami, tylko stwórzmy własną grę?!

Tworzenie gier komputerowych, to jedna z tych rzeczy, na naukę których dzieciaki są w stanie poświęcić dużo czasu i energii.  Stworzenie świata, który działa tak, jak nam to odpowiada, postaci i zadań, które są zgodne z naszym wyobrażeniem oraz ostateczne pokazanie lub przekazanie jej innym to niesamowite uczucie. Być może niezrozumiałe dla starszego pokolenia, ale obecni nastolatkowie, jak i nieco starsze dzieci, to w dużej części osoby, które docenią takie możliwości. A nie są to tylko ciekawe umiejętności związane z hobby, ale też coś, co może przynieść dużo korzyści w przyszłym rozwoju (nawet zawodowym) dziecka.

Szkoła programowania dla dzieci i młodzieży.

Coraz częściej mówi się o tym, że nauka programowania dla dzieci i młodzieży, to jedna z najlepszych opcji na zajęcia dodatkowe w obecnych czasach. Rynek programistów cały czas boryka się z problemem ich niewystarczających ilości. Nie dość, że cyfryzacja wokół nas, cały czas zagarnia kolejne sektory rynku i otacza nas ze wszystkich stron, to cyfrowe rozrywki też cieszą się coraz większym zainteresowaniem.  Dlatego jeżeli dziecko mówi o tym, że tworzenie gier komputerowych to coś, co chce robić w przyszłości, postawmy na takie marzenia. Są one coraz bardziej możliwe do realizacji, jak i coraz łatwiej o naukę w tym kierunku, od najmłodszych lat.

Kurs programowania dla dzieci i młodzieży prowadzony w naszej szkole, to nowoczesne podejście do tematu. Nie uczymy suchych reguł, algorytmów i nieciekawej teorii. Stawiamy właśnie na naukę przez zabawę, kreatywność i pogłębianie pasji.  Tworzenie gier komputerowych, to część naszego programu nauczania dzięki temu, nasi słuchacze uwielbiają przychodzić na zajęcia i pochłaniają wiedzę w niesamowicie efektywny sposób.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *