Trwają zapisy na kursy programowania stacjonarne oraz on-line - semestr 21/22 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Gdzie znaleźć dobre kursy online dla dzieci i młodzieży?

Gdzie znaleźć dobre kursy online dla dzieci i młodzieży?

Gdzie znaleźć dobre kursy online dla dzieci i młodzieży?

Poznawanie nowych możliwości zarówno swoich, jak i otaczającego nas świata, to niewątpliwie jeden z głównych nurtów dzisiejszej myśli dotyczącej rozwoju. W dynamicznie zmieniających się trendach nie ma czasu, na przystanięcie i poświęcenie całego życia wyłącznie jednej umiejętności. Rynek pracy, jak i zmieniający się w zastraszającym tempie technologicznie oraz kulturowo świat wymaga od nas elastyczności, wielozadaniowości i łatwości w przestawieniu się na nowe warunki, czy nagłe zmiany całego dotychczasowego życia.

To wszystko sprawia, że na naszych oczach wyrósł olbrzymi rynek edukacji, innej niż znana nam do tej pory. Mowa o setkach, a nawet tysiącach stron, umożliwiających naukę przez Internet, często poświęcając na wyjątkowo mało czasu, a na dodatek z zacisza własnego domu. Oto najciekawsze według nas strony internetowe, które świetnie pełnią funkcję atrakcyjnych materiałów do samodzielnej nauki nowych umiejętności, jak i poznawania trendów. Wyróżniamy głównie darmowe możliwości, ale znajdzie się tu też kilka płatnych opcji, na które warto zerknąć w poszukiwaniu ciekawego rozwoju.

Nauka języków obcych online.

Jedno z najczęstszych zapytań podczas poszukiwania ciekawych możliwości rozwoju umiejętności poprzez sieć. Należy także pamiętać o tym, że znajomość języka angielskiego to jedna z podstaw potrzebna do efektywnej nauki programowania.

 1. Duolingo

 

Bardzo przyjemne i krótkie darmowe lekcje, przypominające bardziej gry i quizy niż akademicką naukę. Ucząc się, zdobywamy kolejne poziomy, punkty osiągnięć, miejsce w rankingach, jak i można „grać” przeciwko innym.

System Duolingo stawia na dopasowanie treści do dotychczasowego poziomu ucznia. W każdej chwili można zrobić odpowiedni test, który zbada obecną znajomość języka i sprawie, iż kolejne lekcje będą odpowiednio dobrane.

 1. Fiszkoteka

 

Strona zawierająca multimedialne fiszki ze słówkami i frazami z różnych języków. Użytkownik sam wybiera jaka kategoria słówek ma w tej chwili być aktywna. Istnieje możliwość dodawania własnych fiszek, jak i ich ustawień.

Na start można wypróbować 50 fiszek zupełnie za darmo. Później przy opłacie 99 zł za rok można w pełni korzystać z aplikacji (także przez smartfony).

 1. Chineasy

A może nauka chińskich znaków? 😊 Zaskocz innych umiejętnością, która powoli też staje się globalnie atrakcyjna.

Na stronie pojawiają się codziennie darmowe lekcje uczące nas pojedynczych zwrotów sytuacyjnych.

 1. Clozemaster

 

Ciekawa możliwość nauki także mniej popularnych języków (czasami aż zaskakujących), polegająca na poznawaniu ich za pomocą kontekstu zdania.

Niestety podstawą jest język angielski i to za jego pomocą uczymy się innych języków, tak więc strona jest polecana dla osób znających już ten język.

Nauka programowania online.

Programowania może zacząć uczyć się każdy. Poniżej świetne strony bardzo przydatne do nauki kodowania, głównie dla początkujących, chcących spróbować swoich sił, zanim postawią na płatne kursy i zajęcia. Na stronach tych wymagana jest znajomość języka angielskiego, ale uczymy się na nich prawdziwych języków programowania.

 1. Codeacademy

Pisanie własnego kodu aktualizowanego na bieżąco? Jest to wyjątkowo ciekawa strona, która dobiera temat i tryb nauki idealnie pod potencjalnego ucznia.

W opcji darmowej możemy kompleksowo zapoznać się z podstawami języka programowania. W wersji płatnej mamy dostęp do ciekawych możliwości nauki poprzez różnego rodzaju zadania, w tym wyzwania z innymi graczami itp.

 1. freeCodeCamp

Kolejna strona z możliwością pisania własnego kodu, który na bieżąco jest aktualizowany. Darmowe kursy programowania do samodzielnej nauki z wielu różnych tematów i kategorii.

Wiele z nich to kolejne zadania, które trzeba wykonać poprawnie, zanim przejdzie się do kolejnego elementu. Każde zadanie ma dokładny opis, jak i podpowiedzi.

 1. Dash

Kurs HTML, CSS i JavaScript, uczący tworzenia stron za pomocą interaktywnych ćwiczeń przeglądarce. Bardzo podobny do kursów na freeCodeCamp.

 1. Checkio

Nauka JavaScript i Python za pomocą gry.

Opcja korzystania z edukacji na darmowym koncie, jednak w jego przypadku możliwości nauki są ograniczone w porównaniu do konta płatnego. Sam kurs jest jednak wyjątkowo tani i już za 3$ miesięcznie można korzystać ze wszystkich możliwości.

 1. DataMonkey

Mała platforma umożliwiająca naukę baz danych i języka SQL, za darmo. Całość to zaledwie (na razie) 2 kursy, ale zdecydowanie kompleksowe.

 1. KhanAcademy

Jedna z najczęściej wskazywanych stron do nauki online skierowanej głównie dla dzieci i młodzieży. Na stronie Khan Academy znajdziemy lekcje i kursy dotyczące różnych dziedzin życia. Wiele z nich to zarówno filmiki przedstawiające dokładnie całe zagadnienia jak i małe ćwiczenia czy przykłady.

Korzystanie z zasobów KhanAcademy jest darmowe i może być fajnym początkiem nauki samodzielnej w domu.

 1. Zaprogramowani.com

Nasza szkoła programowania dla dzieci i młodzieży już od kilku sezonów prowadzi nie tylko kursy stacjonarne, ale także kursy online. Oferujemy kompleksowe zajęcia uczące programowania a także tworzenia stron internetowych, grafik i montażu filmowego.

Co najważniejsze nasze kursy to nie przekazywanie materiałów i samodzielna nauka w domu, ale zajęcia prowadzone na żywo z nauczycielami. Płatne kursy są jednymi z najtańszych tego typu na rynku. Można też skorzystać z krótkich kursów wprowadzających w świat cyfrowych możliwości, poprzez organizowane kilka razy w roku darmowe warsztaty pod szyldem Zaprogramuj Swoją Przyszłość.

Ciekawe kursy przez Internet

Poprzez sieć możemy nauczyć się także wielu innych ciekawych rzeczy. Może gra na jakimś instrumencie? Fotografia? Reklama? A może kurs stawiający na psychologiczne aspekty naszego rozwoju? Co tylko możemy sobie wyobrazić 😉

 1. Udemy

Platforma z olbrzymią ilością kursów między innymi z programowania, grafiki, reklamy, projektowania i wiele, wiele innych. Kursy w większości płatne, jednak można zakupić je często w niskich cenach, a biorąc pod uwagę ich jakość i ilość lekcji w formie wideo, zdecydowanie może się opłacić. Można odnaleźć tam kursy w języku i angielskim, i polskim.

 1. Lynda.com

Platform będąca sygnowana przez stronę LinkedIn. Olbrzymia ilość kursów pozwalających na rozwój w wielu aspektach, ogromnego wachlarza umiejętności zawodowych. Platforma płatna, z subskrypcją miesięczną, ale warta uwagi. Można skorzystać z  30 dni darmowego triala.

Znajcie jeszcze jakieś ciekawe strony, gdzie można znaleźć dobre kursy online dla dzieci i młodzieży? Napiszcie w komentarzach.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *