Trwają zapisy na warsztaty programowania - wrzesień 2019 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Dlaczego powinniśmy uczyć dzieci przedmiotów ścisłych i jaki to ma wpływ na naukę programowania?

Dlaczego powinniśmy uczyć dzieci przedmiotów ścisłych i jaki to ma wpływ na naukę programowania?

Pomagają zrozumieć świat, rozwinąć w sobie umiejętność logicznego myślenia i co ważne, uchodzą za gwarant stabilnej przyszłości dla tych, którzy postanawiają je zgłębić. Nauki ścisłe przeżywają obecnie swój rozkwit. W czym tkwi ich siła i dlaczego warto się ich uczyć?

Cóż, gdyby nie one prawdopodobnie nie byłby możliwy postęp technologiczny i to on w szczególności wydaje się dźwignią popularności i szacunku dla nauk ścisłych. Drugą stroną tego samego medalu jest światowa gospodarka, która w coraz większym stopniu nie tylko korzysta z dorobku tych nauk, ale wręcz w całości się na nich opiera. Pociąga to za sobą zmiany w systemach edukacji zachodnich państw, w tym również Polski, gdzie przed kilku laty wprowadzono obowiązkową maturę z matematyki.

Nauki ścisłe

Matura z matematyki to jednak wierzchołek góry lodowej, bo boom na nauki ścisłe ma znacznie szersze konsekwencje. Coraz więcej ludzi, przede wszystkim młodych, głowi się nad tym, jak nauczyć się programowania – to ono bowiem jest dziś jedną z najbardziej pożądanych i najlepiej opłacanych umiejętności. W cenie są także określone specjalizacje: programowanie w języku c,  czy wreszcie wyjątkowo popularne wśród młodych programowanie gier, czyli w skrócie: tworzenie gier komputerowych.

Dla jednych wizja dostatniego życia, dla innych możliwość samorozwoju, dla jeszcze innych – pokusa zmieniania otaczającego nas świata, która nierozerwalnie wiąże się z naukami ścisłymi. Powodów jest wiele, ale jedno pozostaje niezmienne od lat: nauki ścisłe są coraz popularniejsze, a chętnych by się ich uczyć przybywa. Wzrost liczby młodych ścisłowców sprawia, że pogląd, zgodnie z którym ścisłe dyscypliny są trudne i nieciekawe, odchodzi do lamusa, a i uczniowie są coraz ambitniejsi. Socjologowie często podkreślają, ze młode pokolenie, również w Polsce, mocno wierzy w swoje możliwości, stawiając przede wszystkim na ciężką pracę. To, czy młodzi odniosą sukces w życiu zawodowym, czy nie, dziś jak nigdy zależy od właściwego ukierunkowania – a tu nauki ścisłe wydają się najlepszą inwestycją.

Matematyka, fizyka czy chemia nie są dziś dla uczniów ani przykrą koniecznością, ani tym bardziej traumą. Nauczyciele tych przedmiotów nie mogą narzekać na brak osób, które chcą się ich uczyć, narzekać nie mogą też uczelnie techniczne przyciągające co roku przyjmujące tysiące studentów.

My nie mamy wątpliwości, że warto stawiać na przedmioty ścisłe, dlatego też sami stawiamy na programowanie dla początkujących, a w szczególności na programowanie dla dzieci i młodzieży. Wszystkich tych, którzy chcieliby bardziej szczegółowo dowiedzieć się, co ma do zaproponowania nasza akademia programowania Zaprogramowani.com, zapraszamy do zakładki „Oferta”.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *