Trwają zapisy na kursy programowania stacjonarne oraz on-line - semestr 22/23 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Dlaczego dzieci powinny uczyć się programowania w Pythonie?

Dlaczego dzieci powinny uczyć się programowania w Pythonie?

Python to najszybciej rozwijający się język programowania. Programowanie w Pythonie jest często polecane dzieciom i nastolatkom na początku ich przygody z kodowaniem, ponieważ jest to język łatwy do zrozumienia. Ma też wiele innych funkcji, które ułatwiają dzieciom rozpoczęcie nauki programowania ogółem.

Najważniejsze cechy Pythona w odniesieniu do nauki przez dzieci.

  1. Python jest prosty.

W przeciwieństwie do innych języków programowania, takich jak C++, Java itp. instrukcje i składnia Pythona są stosunkowo proste. Python bardzo mocno przypomina w swojej budowie normalnie używane na co dzień w mowie języki, przez co można dosyć łatwo zrozumieć jego składnię. Jest bardzo naturalny i niejednokrotnie uczniowie zupełnie intuicyjnie tworzą odpowiednią składnię pomimo tego, że jeszcze nie do końca zapoznali się z wytycznymi.

  1. W Pythonie pracuje się szybciej.

Do napisania programu w Pythonie potrzeba znacznie mniej kroków, aby działał on w odpowiedni sposób. W ten sposób oszczędza się ten czas. Jeżeli chodzi o motywację do nauki programowania, dzieci uczące się Pythona bardzo szybko zaczną zauważać, jakie są efekty ich nauki. Wszystko dzięki małemu skomplikowaniu, co także nie zniechęca na początku przygody z Pythonem.

  1. Python jest bardzo wszechstronny.

Programowanie w Pythonie pozwala na pisanie olbrzymiej ilość aplikacji, na różne platformy. Można w nim napisać grę na komputer, na urządzenia mobilne, jak i zrobić stronę internetową. Dodatkowo Python jest na tyle elastyczny, że można uzupełniać funkcje napisanych w nim programów za pomocą innych języków. Dlatego też, jeżeli pojawia się pytanie o przyszłą pracę na stanowiskach programistycznych znając język programowania Python, bardzo często wskazuje się praktycznie każdą branżę, jak i bezproblemową pracę w każdym zespole programistycznym. W wielkim skrócie? Z Pythonem i w Pythonie można zrobić prawie wszystko.

  1. Python jest przyszłością sztucznej inteligencji.

Odpowiednie wykorzystywanie danych przez Pythona sprawia, że jest on językiem, którego przyszłość progności widzą w sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym. Sprawia to, że dzieciaki nie tylko mogą myśleć o programowaniu w przyszłości ogółem, ale ucząc się języka kodowania Python, mogą sięgać już bezpośrednio w rozwój oscylujący wokół AI. A czy jest coś bardziej fascynującego dla dziecka w każdym wieku, niż to, że za pomocą swoich umiejętności będzie mogło programować i uczyć sztuczną inteligencję oraz roboty?

Kursy programowania dla dzieci w Pythonie – dlaczego warto?

Zapoznanie dzieci z programowaniem w Pythonie nie tylko poprawi ich wyniki w nauce, ale może również utorować drogę do fascynującej, przyszłej kariery. Python zachęca dzieci do kreatywności i rozwoju, umożliwiając im eksperymentowanie i zabawę, pomimo tego, że jest profesjonalnym językiem programowania. Wybór Pythona jako jednego z pierwszych języków pokazuje dzieciom, że programowanie wcale nie jest trudne, przez co znacznie rzadziej zniechęcają się do nauki i rozwijania tego typu umiejętności. Na dodatek poznanie Pythona sprawia, że każdy kolejny język programowania, będzie znacznie łatwiejszy do przyswojenia.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *