Trwają zapisy na kursy programowania stacjonarne oraz on-line - semestr 22/23 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Czym jest C# i dlaczego warto się go uczyć?

Czym jest C# i dlaczego warto się go uczyć?

C#, czy to odpowiedni język programowania dla dzieci?

Na początek krótka uwaga, ponieważ wielu z nas nie umie prawidłowo przeczytać nazwy C#. # znany najczęściej jako hashtag to znak „sharp” a więc nazwa tego języka programowania w oryginale po angielsku to fonetycznie „si szarp”. Ale wracając do sedna wpisu…

C# to łatwy i prosty język programowania inspirowany innymi językami programowania, takimi jak Java, C i C++. Twórcy C# próbowali wybrać najlepsze cechy z tych języków i stworzyli C#, aby był bardziej intuicyjny.  C# został stworzony przez Microsoft w 2000 roku jako język łatwy w użyciu i oficjalny do użycia w środowisku .NET. Prostota i popularność języka programowania C# sprawiają, że zyskuje on coraz większą uwagę dzieci. C# nie jest językiem programowania, do którego trzeba być profesjonalistą. Mogą go bezproblemowo zrozumieć starsze dzieci w wieku szkolnym. C# jest językiem zorientowanym obiektowo i jest łatwiejszy do nauczenia się go podczas kursów programowania dla dzieci niż inne. Warto także na wstępie wspomnieć, że jego układ i funkcjonalność mogą pomóc dzieciom w nauce nawet szerokiego zakresu programowania jako całości.

C# a społeczność online.

Wybór C# jako pierwszego języka programowania może być również świetnym pomysłem, dzięki dostępowi także do wielu materiałów online. Dzieci mogą uzupełniać naukę poprzez filmy, a także obszerną dokumentację dostarczoną przez firmę Microsoft. Zasoby online i wykłady dla C# obejmują wszystkie aspekty języka programowania na wszystkich poziomach, od początkujących po ekspertów. Z tego powodu nastolatek chcący w jak najszybszym czasie poznać tajniki tego wyjątkowego języka programowania może korzystać równocześnie ze zorganizowanych kursów, takie jak kursy programowania online dla młodzieży i uzupełniać pewne potrzebne mu do projektów informacje poza zajęciami, bez potrzeby czekania na kolejną lekcję.

Tworzenie gier komputerowych w C#.

Jedną z rzeczy, która w dzisiejszych czasach najbardziej ekscytuje dzieci, są gry komputerowe różnego rodzaju. Jest to główne źródło rozrywki, ale wiele młodych ludzi wskazuje na jeszcze większe zainteresowanie, jeżeli mieliby możliwość stworzenia takiej gry według własnego projektu. C# jest podstawowym językiem dla Unity Game Engine, silnika – systemu stojącego za większością obszarów rynku zajmującego się tworzeniem gier komputerowych.  Dlatego kursy programowania dla dzieci uczące je kodowania w C# są miejscami pełnymi prawdziwych, młodych zapaleńców, chcących nie tylko pisać programy, ale także tworzyć własne gry i dzielić się nimi z innymi.

Nauka C# jako inwestycja w przyszłość.

Główną ideą pracy z dowolnym językiem programowania jest umiejętność tworzenia logicznych komend. Wejście do nauki języka programowania zwiększa zdolność logicznego u dzieci, a ta znów zwiększa ich kreatywność i zdolność do tworzenia własnych projektów. Pomaga to w wielu aspektach rozwoju, przyszłej nauki, jak i pracy zawodowej. Rozpoczęcie nauki od C# pomoże dzieciom zrozumieć programowanie obiektowe, dzięki czemu łatwiej będą mogły uczyć się kolejnych języków, takich jak C, C++ i Java. Dzieci, które uczą się programowania w C# i sprawia im to przyjemność, prawdopodobnie będą doskonałymi programistami w nadchodzącym czasie.

C# i końcowe wnioski.

– C# to naprawdę świetny język programowania, który może być poznany przez młodzież i starsze dzieci. Pamiętać jednak należy o tym, że jak wiele innych, jest to język programowania napisany w języku angielskim, stąd choćby jego podstawowa znajomość jest dobrym pomysłem.

– C# to popularny język kodowania używany do tworzenia wszystkiego, od aplikacji mobilnych i gier wideo po oprogramowanie dla przedsiębiorstw. C# jest bardzo podobny do Javy, co ułatwia naukę komuś, kto już zna ten język programowania Java.

 – C# to świetny sposób na zagłębienie się w świat profesjonalnego kodowania. Ze względu na wiele aplikacji oraz to, że jest czwartym najbardziej pożądanym językiem programowania na stanowiskach programistycznych. To sprawia, że ​​jest to niesamowita opcja dla uczniów liceów, którzy chcą rozpocząć karierę w kodowaniu.

– Silnik Unity 3D dzięki któremu każdy może stworzyć własną grę komputerową, to głównie stosowanie języka C#, stąd jest to jeden z najlepszych wyborów dla młodych i ambitnych ludzi chcących podążać takimi ścieżkami jak tworzenie gier komputerowych, projektowanie rozgrywek czy ich testowanie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *