Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr 20/21 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Czy nauka programowania dla dzieci przełoży się na zawód przyszłości?

Czy nauka programowania dla dzieci przełoży się na zawód przyszłości?

W ciągu najbliższych 30 lat sztuczna inteligencja przewyższy ludzką wiedzę. Miliony miejsc pracy zostaną zautomatyzowane, a wiele tradycyjnych zawodów stanie się przestarzałych. Ale podczas gdy roboty zabierają nam naszą pracę, dają nam także nowe możliwości!

Według prognoz ​​65% obecnych uczniów szkół podstawowych znajdzie pracę, która jeszcze nie istnieje. Jakie będą najlepsze, najlepiej płatne miejsca pracy? Jak możemy zachęcić nasze dzieci do nauki, aby skorzystały z nowych i ekscytujących możliwości?

Programowanie.

Nawet jeśli obecni uczniowie nie staną się programistami takimi jakich znamy obecnie, mocne podstawy informatyki pomogą im rozwinąć cenne umiejętności, które będą miały zastosowanie do prawie każdej pracy przyszłości.

Szkoły programowania dla dzieci czasami oferują kursy już dla tych w wieku 4 lat, ucząc je poprzez wizualne języki programowania. Uczniowie w wieku 7 lat i starsi mogą brać udział w naszych kursach „dorosłego „kodowania, które uczą ich programowania na podstawie ciekawych i dostosowanych do ich wieku projektów.

Poza wysokimi wynagrodzeniami, liczba miejsc pracy w inżynierii oprogramowania wzrośnie o 18,8% do 2024 r., natomiast zapotrzebowanie na analityków systemów komputerowych o 20,9%.

Analiza danych

Analiza danych będzie coraz ważniejsza w miejscach pracy jutra. Oczekuje się, że liczba potrzebnych specjalistów posiadających umiejętności w zakresie analizy danych wzrośnie o 30 procent w ciągu najbliższych 4 lat.

Analitycy przeszukują duże ilości informacji za pomocą narzędzi i technik statystycznych. Są w stanie wskazać trendy i korelacje za pomocą programów takich jak Excel, SQL i Tableau. Zazwyczaj studiują statystyki, analitykę lub matematykę.

Matematyka

Matematyka będzie coraz ważniejsza w prawie każdym zawodzie w dobie tak zwanych „big data”. Matematyka uczy logiki, krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów – i napędza prawie wszystkie modele biznesowe. Odnoszący sukcesy liderzy wiedzą, że im wyższe stanowisko w firmie, tym bardziej praca będzie wymagać znajomości matematyki związanej z finansami, analizą danych i rachunkowością.

Aby efektywnie rozwijać się w nowej erze technologii, matematyka i nauki ścisłe muszą przyspieszyć, ponieważ zaawansowana podstawa w obu przypadkach będzie miała kluczowe znaczenie dla najlepiej płatnych miejsc pracy w przyszłości.

Sztuka i kreatywność.

Najlepiej płatne prace przyszłości będą wymagały kreatywności i silnych umiejętności w zakresie wypowiedzi pisemnej, czytania ze zrozumieniem i komunikacji.

Podczas gdy rozwój technologii wpłynie na 60 procent wszystkich zawodów, stanowiska wymagające wysokiego poziomu kreatywności, zarządzania ludźmi i empatii są najmniej zagrożone. Zdolności kreatywne i humanistyczne nie są na razie wystarczająco łatwe do osiągnięcia przez sztuczną inteligencję.

Jak będą wyglądać najlepiej płatne oferty pracy w przyszłości?

Chociaż trudno jest przewidzieć wszystkie zawody przyszłości, z pewnością dobrze jest wyobrazić sobie niektóre z nich.

Inżynier interfejsu mózg-maszyna: Interfejsy mózg-maszyna zostaną wykorzystane do wzmocnienia funkcji czuciowych, motorycznych i poznawczych mózgu, a także do leczenia chorób neurodegeneracyjnych. Specjaliści ci specjalizują się w odczytywaniu zawartości mózgu, przesyłaniu informacji do mózgu i dodawaniu do mózgu sztucznych części maszyn.

Programista robotów domowych: specjaliści będą tworzyć roboty i sztuczną inteligencję do użytku domowego.

Re-Wilder: Ci inżynierowie środowiska będą odpowiedzialni za odwrócenie szkód wyrządzonych przez człowieka w naszym środowisku.

Executive Productivity Officer: Opierając się na analizie dużych zbiorów danych, kierownictwo pomoże organizacjom zwiększyć wydajność i produktywność.

Data Physicians: ci lekarze będą leczyć pacjentów, koncentrując się na profilu biometrycznym i ustaleniach dotyczących danych osobowych, a nie na najnowszych objawach.

Optymalizatorzy ruchu dronów: Ponieważ drony stają się coraz bardziej powszechne zarówno w transporcie ludzi, jak i w transporcie towarów i usług, będziemy potrzebować sposobów na zoptymalizowanie wzorców ruchu i czasów dostawy.

Architekt oprogramowania: ci eksperci od oprogramowania dokonują wyborów projektowych na wysokim poziomie i określają standardy techniczne, w tym decyzje dotyczące standardów kodowania, języków i platform.

Nauka programowania dla dzieci.

Chociaż nie można dokładnie przewidzieć zmian technologicznych i przełomowych innowacji, możliwe jest przygotowanie naszych dzieci na zmiany i pomoc w zdobyciu umiejętności, które zapewnią wartość na rynku jutra.

Mocne umiejętności w kodowaniu, matematyce, nauce, analizie danych dadzą solidne podstawy w jutrzejszym rynku pracy. Te cechy można kompleksowo rozwijać poprzez odpowiedni kurs programowania dla dzieci. Jednak przede wszystkim musimy uczyć nasze dzieci, żeby nie bały się zmian, gdyż każda z nich może być rozwijająca i ekscytująca.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *